2024-05-29

Ktoś mnie pokochał,
Świat nagle zawirował, bo
Ktoś mnie pokochał na dobre i na złe.
Bezchmurne niebo znów mam nad sobą,
Bo ktoś pokochał mnie...

24 maja w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny z okazji zbliżających się świąt: Dnia Dziecka, Dnia Matki i Ojca. Uroczystość miała miejsce zarówno na sali gimnastycznej, jak i na terenie wokół przedszkola, z racji niepewnej pogody, która ostatecznie nie pokrzyżowała nam planów.

Festyn rozpoczął się od występów naszych przedszkolaków, które wykazały swoje bogate talenty muzyczne oraz taneczne. Grupy Średniaki II oraz Starszaki wystąpiły z piosenką „Dzięki, że jesteś”, a następnie wszystkie nasze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Ktoś mnie pokochał” dla swoich rodziców oraz innych obecnych na festynie członków rodziny.

Po oprawie artystycznej wszyscy mogli skorzystać z niezliczonych atrakcji, zarówno dorośli jak i dzieci mogli znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych nie zabrakło takich atrakcji jak: pokaz baniek mydlanych, radosne dmuchańce, warkoczyki, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, balonowe zwierzątka, malowanie kredą, dekorowanie gipsowych odlewów i woreczków oraz malowanie na szkle. Dorośli mogli spróbować swoich sił w loterii, gdzie czekały na nich wspaniałe nagrody. Dzieci również miały swoją „kostkę szczęścia”, w której mogły wygrać drobny upominek. Uczestnicy festynu mogli sprawdzić się w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych i zabawach ruchowych prowadzonych przez członków rodzin naszych przedszkolaków.

Atrakcji nie zabrakło także dla fanów motoryzacji, którzy w tym roku mieli możliwość zobaczyć z bliska i zrobić sobie zdjęcie na motorach, których użyczyli nam rodzice naszego przedszkolaka. W tym roku odwiedzili nas również strażacy OSP Orzepowice. Dzięki ich uprzejmości dzieci mogły wziąć udział w zawodach strażackich z lania wodą do celu.

Festyn nie mógłby się odbyć bez pysznych ciast, przekąsek i dań z grilla. Oprócz tego na najmłodszych czekały gofry, wata cukrowa, popcorn i lemoniada, które nigdy się nie kończyły.

Cały festyn odbył się tylko i wyłącznie dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rodziców, Dyrekcji, Fundacji, Grona pedagogicznego i personelu obsługi przedszkola, którzy prężnie działali i angażowali się w przygotowania festynu już od samego rana.

Za cały Państwa wkład i zaangażowanie bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejny festyn pełen wrażeń!